NL / EN

Agenda

Oleksandr Poliykov

Oleksandr Poliykov

09-08-2014
Virtuoses da Música 
Oleksandr Poliykov

Oleksandr Poliykov

07-08-2014
Virtuoses da Música
Oleksandr Poliykov

Oleksandr Poliykov

27-05-2014
Quito (Ecuador) 
Tickets
Masataka Goto

Masataka Goto

11-04-2014
London (UK)
Milton Court
IAMA Conference 
Tickets
Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

30-03-2014
Weert (NL)
Munttheater
Cosima
Tickets
Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

29-03-2014
Dordrecht (NL)
Kunstkerk
Cosima

Tickets
Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

23-03-2014
Eindhoven (NL)
Muziekgebouw Eindhoven
Cosima
Tickets
Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

Christiaan Kuyvenhoven & Gulnara Shafigullina

22-03-2014
Hattem (NL)
Kunstkring Hattem
Cosima
Tickets
International Selection Rounds Beijing

International Selection Rounds Beijing

21-03-2014
Beijing (CHN)
11am to 3.50pm
Location: Central Conservatory of Music Beijing
Address: 43 Baojia Road, Xicheng District
Free entry 

Friday 21 March

11.00-11.20 Min-Kyu Kim (South Korea)
11.20-11.40 Boyang Yu (China)
break
12.10-12.30 Jian-Hong Hu (China)
12.30-12.50 Lu Meng (China)
break
14.00-14.20 Zehao Ma (China)
14.20-14.40 Jeremy Yeo (Malaysia)
break
15.10-15.30 Linjun Zhang (China)
15.30-15.50 Jin Hee Kim (South Korea)
Tickets
International Selection Rounds Moscow

International Selection Rounds Moscow

19-03-2014
Moscow (RU)
110m to 4pm
Location: Yamaha Artists Services Moscow
Address: Office 4015, entrance 2, 21/5 Kuznetskii Most Street
Free entry

Wednesday 19 March

10.00-10.20 Kuan Ting Lin (Taiwan/R.o.C)
10.20-10.40 Vera Alperovich (Russia)
break
11.10-11.30 Elena Gurina (Russia)
11.30-11.50 Serghei Constantinov (Republic of Moldovia)
break
13.00-13.20 Anatolii Kostiuchenko (Ukrain)
13.20-13.40 Dmitry Rodionov (Russia)
break 
14.10-14.30 Yuri Favorin (Russia)
14.30-14.50 Sergey Belyavskiy (Russia)
break
15.20-15.40 Andrey Stukalov (Russia)
15.40-16.00 Ilaria Loatelli (Italy)
Tickets