NL / EN

Agenda

Masataka Goto

Masataka Goto

16-03-2014
Kawasaki (JP)
Muza Kawasaki Symphony Hall
with Tokyo Symphony Orchestra 
International Selection Rounds Utrecht (session 3)

International Selection Rounds Utrecht (session 3)

09-03-2014
Utrecht (NL)
at 2pm and at 8pm (incl. intervals)
Location: Vredenburg Leeuwenbergh
Address: Servaasbolwerk 1a
Tickets via Vredenburg: +31 30 231 4544 or online.  

Sunday  9 March

14.00-14.20 Fülöp Ranki (Hungary)
14.20-14.40 Chia-Yu Hsu (Taiwan / R.o.C.)
break
15.10-15.30 Ji-Hwan Hong (South Korea)
15.30-15.50 JongHo Won (South Korea)
break
16.20-16.40 Rudin Lengo (Canada)
break 
20.00-20.20 Simon Ghraichy (Lebanon)
20.20-20.40 Yanica Hristova (Bulgaria)
break
21.10-21.30 Mariam Batsashvili (Georgia)
21.30-21.50 Raphael Sudan (Switzerland)
Tickets
International Selection Rounds Utrecht (session 2)

International Selection Rounds Utrecht (session 2)

08-03-2014
Utrecht (NL)
at 2pm and at 8pm (incl. intervals)
Location: Vredenburg Leeuwenbergh
Address: Servaasbolwerk 1a
Tickets via Vredenburg: +31 30 231 4544 or online

Saturday 8 March

14.00-14.20 Christophe Berruex (Switzerland)
14.20-14.40 Mengjie Han (Netherlands)
break
15.10-15.30 Tanguy de Williencourt (France)
15.30-15.50 Thibaud Epp (France)
break
16.20-16.40 Yuanwei Ping (China)
16.40-17.00 Janos Balazs (Hungary)
break
20.00-20.20 Nikolay Leshchenko (Russia)
20.20-20.40 Tobias Borsboom (Netherlands)
break
21.10-21.30 Jae-Weon Huh (South Korea)
21.30-21.50 Ivan Penkov (Bulgaria)
 
Tickets
International Selection Rounds Utrecht (session 1)

International Selection Rounds Utrecht (session 1)

06-03-2014
Utrecht (NL)
at 2pm and at 8pm (incl. intervals)
Location: Vredenburg Leeuwenbergh
Address: Servaasbolwerk 1a
Tickets via Vredenburg: +31 30 231 4544 or online.

Programme Thursday 6 March

14.00-14.20 Ludovico Troncanetti (Italy)
14.20-14.40 Sophiko Simsive (Georgia)
break
15.10-15.30 Remon Holsbergen (Netherlands)
15.30-15.50 Ran Feng (China)
break
16.20-16.40 Vinsenso Julius Husin (Indonesia)
16.40-17.00 Wouter Berghuizen (Netherlands)
break
20.00-20.20 Shizhe Shen (China)
20.20-20.40 Federico Nicoletta (Italy)
break
21.10-21.30 Saskia Giorgini (Italy/Netherlands)
21.30-21.50 Gergö Teleki (Hungary)
21.50-22.10 Christian Sanders (Netherlands)
Tickets
International Selection Rounds New York

International Selection Rounds New York

03-03-2014
New York (USA)
11am to 5.20pm
Location: Yamaha Artists Services, Inc.
Address: 689 Fifth Avenue, 3rd Floor (Piano Salon)
Free entry

Monday 3 March

11.00-11.20 Jacopo Giacopuzzi (Italy)
11.20-11.40 John Wilson (USA)
break
11.50-12.10 Oliver Jia (Sweden)
12.10-12.30 Zenan Yu (China)
break
14.00-14.20 Lawrence Quinnett (USA)
14.20-14.40 Dani Shraibman (Israel)
break
14.50-15.10 Nicholas Susi (USA)
15.10-15.30 Chi Xu (China)
break
16.10-16.30 Jiuming Shen (China)
16.30-16.50 Jonathan Guelfand (Argentina)
break
17.00-17.20 Peter Klimo (USA)
Tickets
Christiaan Kuyvenhoven & Maria Fiselier

Christiaan Kuyvenhoven & Maria Fiselier

05-02-2014
Private concert. 
Masataka Goto

Masataka Goto

25-01-2014

Tokyo (JP)
Hotel Okura

Masataka Goto

Masataka Goto

03-12-2013
Nagoya (JP)
Aichi Prefectural Art Center
with Yasuko Otani (violin)
Olga Kozlova

Olga Kozlova

28-11-2013
Diaghilev Festival
St. Petersburg (RU)
Smolny Kathedraal
with Gulnara Shafigullina (soprano)
Part of the NLRF2013 celebration

 
Olga Kozlova & Vitaly Pisarenko

Olga Kozlova & Vitaly Pisarenko

24-11-2013
Diaghilev Festival
St. Petersburg (RU)
Smolny Cathedral 
with Maarten van Veen & Ralph van Raat
Part of the NLRF2013 celebration